Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Doğuş Holding współwłaścicielem portu jachtowego w Grecji

Turcja: Doğuş Holding współwłaścicielem portu jachtowego w Grecji

Turecki Doğuş Holding, miejscowy koncern działający w kilku branżach, m.in. w bankowości i mediach, skierował swoje zainteresowanie w kierunku greckiego biznesu morskiego i nabył 50% udziałów w Marinie Flisvos. Jest ona jedną z największych w Atenach i popularną wśród wielu turystów śródziemnomorskich.

Lamda Development greckiej Grupy Latsis, właściciel portu dla mega jachtów, oraz D-Marine należąca do Doğuş Holding założą nową firmę w celu prowadzenia wspólnej działalności.

Przystąpienie Doğuş Holding do współpracy podniesie kapitał spółki. Nowy obiekt przyczyni się do zwiększenia współpracy i umocnienia powiązań handlowych między krajami.

Inwestycja w Grecji to dla D-Marine druga działalność za granicą. W jej rękach znajduje się Mandalina Marina, chorwacki port jachtowy na wybrzeżu Dalmacji. Firma prowadzi także przystanie na wybrzeżu Morza Egejskiego w Turcji.

Źródło: hurriyet.com.tr, denizhaber.com.tr

 

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE