Home / Gospodarka / Turcja: Duże straty właścicieli małych sklepików w czasie świąt
bakkal - zaman.com.tr

Turcja: Duże straty właścicieli małych sklepików w czasie świąt

Właściciele małych sklepów zarobili znacznie mniej w czasie Święta Ofiary niż oczekiwano, poinformował w pisemnym oświadczeniu szef Konfederacji Tureckich Rzemieślników i Handlowców (TESK) Bendevi Palandöken. W tym roku w czasie 9-dniowej przerwy świątecznej mieszkańcy dużych miast chętniej spędzili urlop poza domem.

Również kierowcy taksówek mieli problemy ze znalezieniem klientów. Natomiast najwięcej zarobili sprzedawcy słodyczy.

- Turcy zdecydowali się na wyjazd nad morze bądź wizyty u krewnych, zamiast odwiedzania galerii handlowych i sklepików. Właściciele małych sklepów z pewnością poczują stratę w czasie przedłużonych wakacji – dodał  Palandöken. Podkreślił również, że znaczna część osób, które wyjechały z dużych miast, powróci wkrótce z zapasem żywności, często lokalnej i domowej roboty, co jeszcze bardziej pogłębi stratę właścicieli małych sklepów w dużych miastach.

Źródło: iha.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE