Home / Gospodarka / Turcja: Ekologiczne autobusy wyjadą na drogi w Stambule
Ekologiczne autobusy w Stambule - aksam.com.tr

Turcja: Ekologiczne autobusy wyjadą na drogi w Stambule

Urząd Miasta Stambuł (IBB) podpisał umowę z turecką jednostką TEMSA konglomeratu Sabancı Holding na zakup 110 przyjaznych ekologicznie autobusów. Inwestycja wyniosła ok. 60 mld TRY.

Autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG) zostaną dodane do taboru autobusowego w Stambule. W uroczystości podpisania umowy w dniu 16 grudnia 2013 r. uczestniczyli m.in. burmistrz Stambułu Kadir Topbaş, przewodnicząca Sabancı Holding – Güler Sabancı, dyrektor naczelny TEMSA Dinçer Çelik oraz wielu urzędników i menadżerów.

– Autobusy, które zanieczyszczały środowisko odchodzą do przeszłości – powiedział Topbaş. Stwierdził on również, że poziom wykorzystania transportu miejskiego odzwierciedla stopień rozwoju cywilizacyjnego miasta. – Stare autobusy nie były odpowiednie dla tego miasta. Zdecydowaliśmy się odnowić flotę.

Güler Sabancı stwierdziła, że firma potrzebowała silnej pozycji na rynku krajowym w celu wzmocnienia przemysłu autobusowego. Jeżeli miasto będzie zadowolone z ich produktów, firma rozpocznie eksport autobusów za granicę.

Źródło: aksam.com.tr, habervaktim.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE