Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Turcja: Eksplozja bomby w Gaziantep

Turcja: Eksplozja bomby w Gaziantep

W eksplozji samochodu wypełnionego ładunkiem wybuchowym, który został zdetonowany 20 sierpnia 2012 roku w południowo-wschodniej prowincji Turcji Gaziantep, zginęło co najmniej 9 osób, a 68 zostało rannych.

Zamachowcy zdetonowali ładunek wybuchowy o godzinie 19:38 lokalnego czasu, znajdujący się w samochodzie porzuconym przy przystanku autobusowym, ok. 30 m od posterunku policji Karşıyaka. Eksplozja zniszczyła autobus komunikacji miejskiej i minibus znajdujące się wówczas na przystanku oraz pobliskie samochody i sklepy. W jej wyniku na miejscu zginęło 8 osób, w tym kobieta z trójką dzieci w wieku 18 miesięcy, 4 i 11 lat. Kolejną ofiarą było 12-letnie dziecko, które zmarło po przewiezieniu do szpitala. W dalszym ciągu w szpitalu przebywa 17 osób, z czego 4 są w stanie krytycznym.

Z Ankary została wysłana specjalna grupa dochodzeniowa, mająca na celu wspomóc śledztwo w sprawie wybuchu. Obecnie ustalono, iż samochód użyty do eksplozji został wcześniej skradziony oraz zatrzymano 4 osoby podejrzane o branie udziału w zamachu.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE