Home / Bałkany / Bułgaria / Turcja: Eksport wagonów sypialnych do Bułgarii

Turcja: Eksport wagonów sypialnych do Bułgarii

Turecki producent taboru kolejowego TÜVASAŞ rozpoczął eksport luksusowych wagonów sypialnych do Bułgarii, oświadczył w czwartek dyrektor generalny Ibrahim Ertiryaki. Wagony będą przetransportowane koleją z północno-zachodniej prowincji Edirne do miasta Płowdiw.

Firma TÜVASAŞ w grudniu 2010 r. wygrała przetarg na dostarczenie 30 wagonów kolejowych. Kontrakt opiewał na kwotę 32 mln EUR. Pierwszych 12 sztuk dotarło do Bułgarii w ubiegłym miesiącu. Nowy tabor kolejowy ma zapoczątkować renowację Bułgarskich Kolei Państwowych. Turecki producent ma zrealizować zamówienie do końca 2012 r., oświadczył minister transportu Bułgarii Ivaylo Moskovski. W lipcu br. Bułgaria ma również uruchomić zmodernizowany odcinek linii kolejowej na trasie Płowdiw-Svilengrad do granicy tureckiej, umożliwiając przejazd pociągów z prędkością 160 km/h.

Źródło: aa.com.tr, habermonitor.com, tuvasas.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE