Home / Gospodarka / Energetyka / Turcja: Elektrownie wiatrowe w rękach Doğan Holding

Turcja: Elektrownie wiatrowe w rękach Doğan Holding

 

Doğan Enerji, wchodząca w skład Doğan Holding, sfinalizowała zakup dwóch elektrowni wiatrowych: Mersin oraz Şah za 240 mln EUR od Grupy Ağaoğlu.

Łączna moc elektrowni będzie wynosiła 147 MW, a roczna produkcja energii elektrycznej wyniesie około 530 mln kW na godzinę.

- Energia odnawialna jest obszarem, na którym Grupa Doğan będzie bardziej aktywna. Energia wiatrowa, oprócz tego, że jest czysta i odnawialna, przyczyni się także do poprawy gospodarki kraju poprzez zmniejszenie uzależnienia od importu energii, obciążającego deficyt na rachunku bieżącym – powiedziała przewodnicząca Doğan Holding Begümhan Doğan Faralyalı.

Pomimo sprzedaży swoich dwóch elektrowni wiatrowych, Grupa Ağaoğlu jest nadal zobowiązana do rozbudowy inwestycji w swoich 17 spółkach, które wytwarzają 1084 MW energii odnawialnej, poinformował przewodniczący Grupy Ağaoğlu Ali Ağaoğlu.

Źródło: radikal.com.tr, turkishtimedergi.com

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE