Home / Gospodarka / Inwestycje / Farouk Shami rozpocznie produkcję kosmetyków w Turcji

Farouk Shami rozpocznie produkcję kosmetyków w Turcji

Amerykański gigant pod względem produkcji kosmetyków Grupa Farouk Shami chce rozpocząć produkcję w Turcji. Będą to produkty do pielęgnacji włosów, sprzęt elektryczny oraz produkty Spa.

Turcja ma być bazą do rozwoju biznesu na Bliskim Wschodzie oraz do handlu z Rosją, powiedział prezes Grupy Farouk Shami na spotkaniu z tureckim ministrem handlu Hayati Yazıcı.

Firma kosmetyczna wstępnie zainwestuje w Turcji 150 mln USD. W ciągu 10 lat obroty mają osiągnąć 1 mld USD. Zatrudnienie w kraju znajdzie 1- 1,5 tys. Turków.

Grupa Shami produkuje ponad 1 tys. kosmetyków, które eksportuje do 110 krajów. Firma od 12 lat jest sponsorem wyborów Miss Universe i chce przenieść konkurs piękności do Turcji.

 

Źródło: hurriyet.com.tr, finanstrend.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE