Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Grupa hotelowa Carlton Rezidor planuje ekspansję w Turcji

Turcja: Grupa hotelowa Carlton Rezidor planuje ekspansję w Turcji

Wraz z otwarciem w azjatyckiej części Stambułu The Radisson Blu Hotel w tym miesiącu, grupa Carlton Rezidor będzie miała 3 hotele w Stambule, a kolejnych 20 jest w fazie planowania.

– W ciągu ostatnich 2 lat firma odnotowała wzrostową tendencję obłożenia i średniej ceny pokoju. Mimo, że pierwszy kwartał tego roku wypadł skromnie, oczekiwania na resztę roku są pozytywne – powiedział dyrektor generalny nowego hotelu The Radisson Blu Hotel Claude Bulte.

Nowy hotel znajduje się w samym centrum mającej powstać dzielnicy finansowej Stambułu – Ataşehir. Jest położony idealnie pomiędzy dwiema dzielnicami, w których swoje siedziby mają krajowe i międzynarodowe firmy. Hotel ze 195 pokojami i apartamentami posiada wszelkie udogodnienia dla klientów biznesowych, by móc przeprowadzać spotkania, bankiety czy konferencje.

Właścicielem hotelu jest duża firma budowlana Ant Yapı.

Grupa hotelowa Carlson Rezidor planuje także otworzyć kolejne hotele w takich miastach jak: Bodrum, İzmir, Belek, Eskişehir, Bursa, Trabzon, Antalya i Diyarbakır.

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE