Home / Bałkany / Turcja / Turcja: Güler Sabancı na liście najbardziej wpływowych kobiet świata

Turcja: Güler Sabancı na liście najbardziej wpływowych kobiet świata

Prezes Sabancı Holding, Güler Sabancı, jest jedyną Turczynką, która znalazła się na liście  najbardziej wpływowych kobiet świata, opublikowanej przez magazyn Forbes. Wśród 100 pań, których nazwiska zaprezentowano w zestawieniu, zajęła ona 93 pozycję.

Najbardziej wpływową kobietą świata, po raz kolejny uznano kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Na drugim miejscu uplasowała się amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, a ostatnie miejsce na podium zajęła prezydent Brazylii Dilma Rousseff.

Magazyn Forbes ocenia kobiety w zakresie ich wpływu na kwestie polityczne i ekonomiczne, a także pod względem ich udziału w życiu publicznym.

Kobiety, które znalazły się w tym roku na liście pochodzą z 28 krajów świata, przy czym ponad połowa to obywatelki Stanów Zjednoczonych. W rankingu znalazło się zaledwie 11 pań z Europy.

Źródło: hurriyet.com.tr, sabah.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE