Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Hamdi Ulukaya wyróżniony przez Ernst & Young

Turcja: Hamdi Ulukaya wyróżniony przez Ernst & Young

Światowy lider w zakresie usług biznesowych firma Ernst & Young przyznała nagrody dla Przedsiębiorców Roku 2012. W kategorii sprzedaży detalicznej i produktów konsumenckich został nim założyciel Chobani – Hamdi Ulukaya. Wybrano go z grona 10 finalistów odrębnych kategorii.

Został on uhonorowany za stworzenie odżywczego trendu, jednocześnie wykorzystując swoją wizję przedsiębiorczości w budowaniu marki jogurtu, który jest numerem jeden w Ameryce.

Ulukaya kupił starą fabrykę produktu Kraft w 2005 r. z zamiarem wprowadzenia najwyższej jakości produktów na rynku amerykańskim. Nieustannie udoskonalał recepturę jogurtu, aż w 2007  r. był znany jako Chobani.

W ciągu niespełna 4 lat, Ulukaya zwiększył zyski ze sprzedaży jogurtu od 50 mln USD do 700 mln USD rocznie.

Źródło: haberler.com, sabah.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE