Home / Społeczeństwo / Turcja: II Międzynarodowy Festiwal Poezji İstanbulensis

Turcja: II Międzynarodowy Festiwal Poezji İstanbulensis

Stambuł_targi.KiS.Turcja

Już wkrótce Stambuł stanie się miastem poezji i poetów, a wszystko za sprawa II Międzynarodowego Festiwalu Poezji İstanbulensis, który odbędzie się w dniach 6-9 marca 2013 roku. Organizatorem festiwalu są władze wschodniej dzielnicy leżącej po azjatyckiej stronie miasta zwanej Sultanbeyli. Również sama nazwa festiwalu pochodzi od nazwy kwiatu występującego wyłącznie na obszarze lasu Aydos, położonego w sąsiedztwie Sultanbeyli.

W festiwalu swój udział zapowiedziało 52 poetów z Turcji oraz całego świata. Swoją twórczość zaprezentują również poeci i pisarze literatury dla dzieci. Ponadto wśród wydarzeń kulturalnych jakie przewiduje program festiwalu znajdą się projekty powstałe w ramach współpracy ze szkołami.

Specjalne wydarzenia zostały zaplanowane na dzień 8 marca, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu bohaterkami festiwalu będą m.in. Ayşe Sevim, Gonca Özmen, Hayriye Ünal, Anna Santoliquido, Fatma Sadık, Sharerh Kamrani, Çulpan Zaripova, Ferqane Mehdiyeva, Tanagöz İlyasova oraz Fatena Al-Ghorra.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.istanbulensissiir.org.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE