Home / Gospodarka / Turcja: Interaktywna mapa największych inwestycji w Stambule
Interaktywna mapa projektów w Stambule - todayszaman.com

Turcja: Interaktywna mapa największych inwestycji w Stambule

Nie jest możliwe, by nadążyć za szybkim tempem rozwoju w Stambule. Żurawie nie przestają pracować przy budowie nowych drapaczy chmur, a struktura fizyczna i społeczna całych dzielnic zostaje przekształcona w jedną noc.

Interaktywna mapa opublikowana w internecie w poprzednim miesiącu śledzi te zmiany, zapewniając topograficzny wgląd w dziesiątki potężnych inwestycji odbywających się na terenie miasta, obejmujących budowę centrów handlowych, projektów dotyczących rozwoju transportu publicznego, kanału żeglugi między Morzem Czarnym i Marmara. Ostatni projekt, jeśli zostanie zrealizowany, zamieni część europejskiej części Stambułu w wyspę.

- Używamy wyrażenia „mega” w odniesieniu do fizycznego i społecznego wpływu projektów na miejski charakter, tożsamość, jakość i pamięć – powiedział Sevil Şeten, który stworzył projekt mapy i strony internetowej, we współpracy z urbanistą miejskim Muratem Tülek i Niezależnym Stowarzyszeniem Architektów Stambułu (IstanbulSMD).

Ponad 60 projektów, które zostały właśnie ukończone, są obecnie w toku lub ich realizacja jest planowana w przyszłości, można znaleźć na mapie online. Zapewnia ona użytkownikom obiektywne i wiarygodne źródło informacji o kluczowych tematach rozwoju obszarów miejskich w Stambule.

Mapa jest dostępna pod adresem www.megaprojeleristanbul.com.

Źródło: yesilgazete.org

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE