Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Turcja: Interwencja przeciwko demonstrantom na placu Taksim
Protesty 1.09.2015 na Istiklal.hurriyet.com.tr

Turcja: Interwencja przeciwko demonstrantom na placu Taksim

Policja zainterweniowała przeciwko grupie, która przemieszczała się w stronę Liceum Galatasaray przez Tunel, krótką podziemną kolej w Stambule, łączącą dzielnicę Karaköy z ulicą Istiklal. Spora liczba osób została zatrzymana w areszcie.

1 września 2015 r. o godzinie 19 w Tunelu zebrała się grupa protestujących pod nazwą „Haziran Hareketi” („Ruch Czerwcowy”), składająca się z około 500 członków. Wyruszyli oni na prawdziwy marsz w stronę Liceum Galatasaray. Grupa po przybyciu przed budynek rozpoczęła akcję. Policja zainterweniowała gazem pieprzowym i armatkami wodnymi w stronę demonstrantów. Duża liczba trafiła do aresztu. Dodać należy, że 1 września każdego roku obchodzi się Światowy Dzień Pokoju.

Źródło: hurriyet.com.tr

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE