Home / Społeczeństwo / Turcja: Inwestycja w tureckie wyroby rękodzieła tradycyjnego

Turcja: Inwestycja w tureckie wyroby rękodzieła tradycyjnego

Turcja to kraj niewątpliwie mający wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom, jednak w dalszym ciągu niektóre gałęzie sektora turystycznego wymagają licznych inwestycji, w szczególności te związane z wyrobem rękodzieła tradycyjnego.

Nieustannie w Turcji można spotkać ludzi zajmujących się wyrobem rękodzieła tradycyjnego, która to profesja wykonywana jest i przekazywana w całych rodzinach z pokolenia na pokolenie. Tajniki produkcji oraz podejście do pracy sprawiają, iż dla twórców rękodzieła tradycyjnego ich wyrób jest to niemalże święta czynność, którą nie każdy może się zająć.

W ciągu ostatnich lat Turcja uległa znacznym zmianom na wielu płaszczyznach, aczkolwiek wspieranie produkcji wyrobów rękodzieła tradycyjnego, będącego wielkim bogactwem tego kraju, wydaję się być niesłusznie pominięte. Te oraz podobne lokalne inicjatywy bez wątpienia powinny otrzymywać poparcie i środki finansowe z rządu, które zachęciłyby również innych inwestorów, a w rezultacie przyniosły wysokie zyski.

Turyści uwielbiają ręcznie robione pamiątki, czego z pewnością w Turcji nie zabraknie. Jest to kraj, w którym w dalszym ciągu żyją ludzie trudniący się wykonywaniem rękodzieła tradycyjnego, a w ostatnich latach zaobserwowano również nowy trend związany z nauką tej profesji w szkołach artystycznych.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE