Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Karsan wyprodukuje samochody dostawcze dla Hyundaia

Turcja: Karsan wyprodukuje samochody dostawcze dla Hyundaia

Południowokoreański Hyundai oraz turecka firma motoryzacyjna Karsan wspólnie zainwestują 260 mln USD w produkcję różnych modeli samochodów dostawczych w Turcji.

Zgodnie z umową podpisaną między obiema firmami, w następstwie umowy wstępnej z ubiegłego roku, Karsan będzie produkować 3-6-tonowe samochody dostawcze dla Hyundaia już od końca 2014 r. Łącznie produkcja wyniesie 200 tys. aut w ciągu 7 lat, w tym furgonetek, lekkich ciężarówek i minibusów.

Turcja jest wiodącym producentem samochodów dostawczych w Europie. Ten fakt potwierdza również porozumienie z Hyundaiem, który 85% wyprodukowanych pojazdów zamierza skierować na rynek europejski. Hyundai zainwestuje 200 mln USD w ramach projektu, a Karsan będzie odpowiedzialny za pozostałe 60 mln USD.

Źródło: sabah.com.tr, ekonomi.milliyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE