Home / Gospodarka / Energetyka / Turcja: Kary dla nieuczciwych sprzedawców paliw

Turcja: Kary dla nieuczciwych sprzedawców paliw

Agencja Regulacji Rynku Energetycznego (EPDK) ukarała nieuczciwego sprzedawcę paliwa, który obciążył klientów wyższymi cenami paliwa w dystrybutorach niż podawał na tablicach. Skontrolowano i ukarano jedną ze stacji paliwa w mieście Muğla.

W minionym tygodniu, w czasie specjalnej rady przedstawicieli chroniących interesy firm dystrybucyjnych, podjęto decyzję o ukaraniu nieuczciwego sprzedawcy opłatą wysokości 11 tysięcy 466 lir, który, podając niższe ceny na tablicach, a pobierając wyższe opłaty w dystrybutorach, wprowadził w błąd klientów i postąpił wbrew kodeksowi. Przewodniczący EPDK, Hasan Köktaş, oznajmił, iż zgłoszenie o podejrzeniu nieuczciwego postępowania sprzedawcy Agencja otrzymała od jednego z klientów stacji, który porównał ceny z tablicy i wystawionego rachunku. Köktaş dodał, że Agencji zależy na uczciwej konkurencji, a więc i rzetelnym informowaniu klientów o cenach.

Nagłośnienie tej sprawy oraz kara pieniężna dla nieuczciwego sprzedawcy z jednej strony może przyzwyczaić klientów do sprawdzania proponowanych cen i wystawianych rachunków, a z drugiej odstraszyć ewentualnych kolejnych sprzedawców od nieuczciwych praktyk.

 

Źródła: ntvmsnbc.com, cnnturk.com

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE