Home / Polityka / Turcja: Kolejna Flotylla Wolności zostanie wysłana do Strefy Gazy
Flotylla Wolności

Turcja: Kolejna Flotylla Wolności zostanie wysłana do Strefy Gazy

Turecka organizacja pomocy humanitarnej (IHH)  obecnie organizuje „Flotyllę Wolności II”, która będzie zajmować się przeprowadzaniem pomocy humanitarnej w oblężonej Strefy Gazy, poinformował w czwartek przewodniczący IHH – Bulent Yildrim.

W sprawozdaniu dla Gulf Online, Yildrim powiedział, że jego organizacja uruchomiła odpowiednie procedury prawne i dopełnia wszelkich formalności, wymaganych do uzyskania pozwolenia na wyjazd. Tak szybko, jak tylko ostateczne pozwolenie zostanie wydane, IHH wraz z innymi organizacjami międzynarodowymi natychmiast zorganizuje konwój.

Przewodniczący IHH, głównego organizatora Flotylli Wolności Gazy I powiedział, że oddziały armii tureckiej będą towarzyszyć statkom w celu ochrony przed potencjalnym atakiem, wskazując, że jego organizacja zażądała od rządu zapewnienia im ochrony, ze względu na to, że są tureckimi obywatelami.

Maze Keheil, Prezes Europejskiej Kampanii na rzecz Oblężenia Gazy, potwierdził zamiar wzięcia udziału w nowej flotylli, tak jak to miało miejsce w w 2010 roku.

Źródło: middleeastmonitor.com

About Agata Michalewicz

KOMENTARZE