Home / Gospodarka / Turcja: Kühne otworzy fabrykę w Izmirze

Turcja: Kühne otworzy fabrykę w Izmirze

Kuhne - focushaber.com

Największy w Europie producent marynat, octu i sosów do sałatek, Carl Kühne KG, zamierza rozszerzyć swoją działalność i otworzyć fabrykę octu w prowincji Izmir. Koszt inwestycji szacuje się na 8,5 mln TRY.

Posiadająca 300-letnią tradycję firma z Hamburga planuje stworzyć z Turcji, gdzie posiada już jedną fabrykę, stworzyć centrum zaopatrzenia dla Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Nowa fabryka będzie miała wydajność produkcyjną równą 10 tys. ton i będzie wytwarzać 16,8 mln butelek produktu rocznie. Podstawowymi produktami będą ocet oraz syrop z granatu. O atrakcyjności Turcji dla inwestora stanowi nie tylko geopolityczna lokalizacja kraju, ale również bogaty wybór potraw, powiedział dyrektor generalny Kühne Andreas Schubert. Dzięki rozwijającej się gospodarce i strategicznemu położeniu inwestycja w Turcji jest bardzo istotna dla firmy i stwarza ogromną szansę dla przyszłych operacji.

Firma zwiększy eksport produktów do krajów sąsiednich, przez co Turcja stanie się najważniejszym centrum operacyjnym dla spółki.

Źródło: focushaber.com, haber3.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE