Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Lotnisko Sabiha Gökçen rozwija się najszybciej w Europie

Turcja: Lotnisko Sabiha Gökçen rozwija się najszybciej w Europie

Sabiha Gökçen - haberler.com

Drugie pod względem wielkości międzynarodowe lotnisko w Stambule – Sabiha Gökçen, po raz trzeci otrzymało tytuł „Europe’s Fastest Growing Airport”, wynika z raportu World Airport Traffic za 2012 r., opublikowanego przez Airports Council International (ACI). Sabiha Gökçen obsłużyło 14,9 mln pasażerów w ubiegłym roku, czyli o 8,4% więcej niż w 2011 r.

Usytuowane w azjatyckiej części Stambułu lotnisko Sabiha Gökçen rozpoczęło obsługę międzynarodowych lotów w 2009 r., ale rozwijało się na tyle szybko, by otrzymać prestiżowy tytuł już w 2009 r. i 2010 r.

Turcja planuje budowę trzeciego lotniska w północnej części miasta, po stronie europejskiej, które ma być największym lotniskiem na świecie.

Źródło: haberler.com, aksam.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE