Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Medyczny gigant Eczacıbaşı-Monrol rośnie w siłę

Turcja: Medyczny gigant Eczacıbaşı-Monrol rośnie w siłę

Spółka Eczacıbaşı-Monrol, wchodząca w skład grupy Eczacıbaşı İlac, zakupiła amerykańską firmę Capitec, zajmującą się produkcją aparatury używanej w medycynie nuklearnej. Spółka jest częścią holdingu Eczacıbaşı, działającego głównie w sektorze budowlanym, farmaceutycznym , finansowym i informatycznym. Zlokalizowane w stanie Delaware przedsiębiorstwo produkuje urządzenia do pomiaru wartości energii oraz zajmuje się ich serwisem.

Eczacıbaşı İlac posiada w spółce Eczacıbaşı-Monrol 50 % udziałów. Spółka zajmuje się głównie eksportem, importem i sprzedażą sprzętów wykorzystywanych w radiofarmakologii.

Według dyrektora generalnego spółki, Erdal Karamercan, zakup tak znanej w branży światowej marki Capitec, jest krokiem naprzód dla tureckiej spółki w osiągnięciu celu, jakim jest zdobycie jak największej liczby rynków zbytu.

To nie pierwszy duży zakup tureckiej spółki. W sierpniu ubiegłego przejęto firmę Mol-Image. Na 2013 rok zarząd spółki planuje zakup 3 kolejnych firm: w Bułgarii, Polsce oraz Jordanii. Już teraz spółka posiada 7 zakładów produkcyjnych na terenie Turcji oraz 4 poza jej granicami: w Rumunii, Egipcie, Kuwejcie i Dubaju. Dzięki zakupowi Capitec turecka spółka ma nadzieję na rozszerzenie swych wpływów także na kontynencie amerykańskim.

Źródła: ntvmsnbc.com, radikal.com.tr

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE