Home / Społeczeństwo / Turcja: „Międzykontynentalny” wyścig pływacki przez wody Bosforu

Turcja: „Międzykontynentalny” wyścig pływacki przez wody Bosforu

W niedzielę 15 lipca w Stambule odbył się jedyny w swoim rodzaju konkurs pływacki organizowany przez Turecki Narodowy Komitet Olimpijski. Trasa do pokonania prowadzi z Azji do Europy, stąd jest on zwany wyścigiem międzykontynentalnym. Jest to jedyny tego typu wyścig na świecie.

Zawody na 6,5 kilometrowej trasie rozpoczęły się w Kanlıca po azjatyckiej stronie Stambułu, finisz swój miały natomiast w  Kuruçesme po europejskiej stronie miasta. W tegorocznym wyścigu uczestniczyło ponad tysiąc osób pochodzących z 41 krajów, w tym 323 obcokrajowców. Wśród płynących znaleźli się sportowcy, politycy i artyści. Wzięli w nim udział między innymi amerykański ambasador Francis J. Ricciardone oraz Konsul Generalny Scott Kilner w towarzystwie 16 innych przedstawicieli amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

Zwycięzcą tegorocznej konkurencji został turecki sportowiec Hasan Emre Musluoğlu, na drugim miejscu wyścig ukończył rosyjski pływak Evgeny Bezruchenko, jako trzeci natomiast dopłynął Anglik William Ellis.

Zwycięzcy w siedmiu różnych grupach wiekowych uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami.

Międzykontynentalny wyścig odbywa się co roku od 24 lat i cieszy się coraz większą popularnością.

 

Źródło: www.posta.com.tr

About Karolina Pedich

KOMENTARZE