Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Minister przemysłu z wizytą w Japonii

Turcja: Minister przemysłu z wizytą w Japonii

Minister przemysłu w Turcji Nihat Ergün udał się do Japonii z 4-dniową wizytą, gdzie w dniach 8-12 maja ma się spotkać z kadrą kierowniczą największych japońskich firm, takich jak Toyota, Honda, Nissan, Mitsubishi, Fujitsu, Sony, Panasonic, Toshiba oraz Nec i zaprosić ich do inwestowania w Turcji oraz skorzystania z nowego krajowego systemu motywacyjnego. Zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Ergün spotka się w Tokio z przedstawicielami Turecko – Japońskiego Komitetu Gospodarczego.

W czasie spotkań Ergün ma dokonać prezentacji trzech zasadniczych tematów. Pierwszym jest nowy program motywacyjny w Turcji, drugim – projekt FATIH (mający na celu wyposażenie wszystkich uczniów w całym kraju w tablety, a sale lekcyjne w tablice interaktywne), a trzecim krajowe starania Turcji o wyprodukowanie własnego auta.

Turecki minister przemysłu ma szukać inwestorów głównie w trzech wymienionych dziedzinach, występując z prośbą do japońskich firm produkujących elektronikę do wzięcia udziału w projekcie FATIH, a do gigantów motoryzacyjnych, jak Toyota, do zwiększenia produkcji na terenie Turcji. Ma także zachęcić Nissana, który nie ma jak dotąd żadnego zakładu produkcyjnego w Turcji, do otwarcia swoich fabryk. Ergün duże nadzieje pokłada w nawiązaniu współpracy , której zwieńczeniem będzie własny lokalnie produkowany w Turcji samochód.

Źródło: aa.com.tr, hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE