Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Mitaş otwiera fabrykę w USA

Turcja: Mitaş otwiera fabrykę w USA

Największy turecki producent wież dla linii energetycznych, firma Mitaş, wybuduje swoją najnowocześniejszą fabrykę w Okręgu Kaufman w Teksasie.

Mitaş ogłosiła, że zamierza otworzyć fabrykę stalowych wież kratowych, które przenoszą energię elektryczną na dalekich dystansach, we współpracy ze zlokalizowaną w Teksasie firmą Falcon Steel.

Budowa obiektu będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap ma być zakończony w 2014 r. i będzie kosztował 50 mln USD. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie ok. 150 osób. Nowo powstała fabryka nie będzie miała problemu ze znalezieniem odbiorców wytwarzanych przez siebie dóbr, gdyż obecnie 20% udziału w eksporcie spółki mają USA oraz Kanada, powiedział dyrektor firmy Bora Aslan. Mitaş wysyła swoje wieże również do Gwatemali, Peru i Kolumbii. Jeżeli sprzedaż wzrośnie, będzie to oznaczało, iż spółka jest gotowa na rozbudowę fabryki. Szacunkowy koszt drugiego etapu inwestycji, który miałby zostać ukończony w 2016 r., to również 50 mln USD.

Łącznie inwestycja ma wynieść 100 mln USD. Zatrudnienie w fabryce znajdzie 300 osób. Obie fabryki byłyby w stanie wytworzyć 30 tys. ton stalowych wież rocznie, dodał Aslan.

Poza USA i Kanadą Mitaş eksportuje swoje wieże do 134 krajów na świecie.

Źródło: sabah.com.tr

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE