Home / Kultura / Literatura / Turcja na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie

Turcja na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie

Targi_Londyn.KiS.Turcja

Turcja została wybrana na tegoroczny „Market Focus” Międzynarodowych Targów Książki w Londynie. Londyńskie targi są największym i jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z branżą wydawniczą na świecie.

Decyzja ta miała kluczowe znaczenie w kwestii wejścia Turcji do branży wydawniczej na rynku zagranicznym, co podkreślił turecki Minister Kultury Ömer Çelik podczas spotkania w hotelu Swissotel the Bosphorus w Stambule. W celu przygotowania programu udziału Turcji w Międzynarodowych Targach Książki w Londynie jako „Market Focus”, tureckie Ministerstwo Kultury współpracowało z licznymi organizacjami pozarządowymi oraz profesjonalnymi stowarzyszeniami.

Uroczyste rozpoczęcie tego wydarzenia kulturalnego nastąpi 15 kwietnia 2013 roku, a swój udział w nim zapowiedział sam Çelik oraz brytyjski Minister Kultury, Komunikacji i Przemysłów Kreatywnych Ed Vaizey.

Na tegorocznych targach, które odbędą się w dniach 15-17 kwietnia, Turcję będzie reprezentować łącznie 150 pisarzy, artystów, tłumaczy oraz naukowców. Wśród zaproszonych gości znajdą się również takie sławy jak Elif Şafak oraz Murathan Mungan.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE