Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Na ulicach Stambułu pojawią się nowe postoje taksówek
Taxi - aa.com.tr

Turcja: Na ulicach Stambułu pojawią się nowe postoje taksówek

Urząd Miasta Stambuł wspólnie z Izbą Taksówkarzy w Stambule rozpoczął projekt modernizacji przystanków, po spotkaniu premiera Erdoğana z taksówkarzami w mieście i zbadaniu ich potrzeb.

Ulice Stambułu będą ozdobione nowymi komfortowymi boksami, które mają wygląd klasycznego samochodu, pawilonu i portu promowego. Cztery różne modele zostały wybrane spośród 10 zaprojektowanych. Taksówkarze sami mogli wybierać preferowany wzór. Pierwszy etap modernizacji ma być zakończony w ciągu 6 miesięcy, powiedział szef Izby Taksówkarzy w Stambule Yahya Uğur.

- Przystanki to takie „meble miejskie”. Nowe boksy są ważne dla poprawy wizerunku miasta i mają się przyczynić do rozwoju turystyki miejskiej – powiedział Uğur.

W całym Stambule jest 650 taksówek. Przystanki zostaną stworzone w ciągu 2 lub 3 lat. W pierwszych 6 miesiącach zostanie uruchomionych 150 stanowisk.

Inny projekt zakłada wprowadzenie wyjątkowych taksówek w Stambule, które będą bardziej komfortowe i luksusowe. Osoby, które zdecydują się na podróż nimi, będą musiały zapłacić znacznie więcej.

W ostatnich latach wprowadza się wiele zmian, jeśli chodzi o korzystanie z taxi. Również w Stambule zainicjowano projekt, którego głównym założeniem było umożliwienie kierowania taksówką przez kobiety. Chociaż nadal istnieje ograniczona liczba kobiet – taksówkarzy, to mieszkańcy Stambułu mogą już takie zamawiać.

Nowe postoje taksówek z pewnością przyczynią się do promocji miasta i staną się jego symbolem – powiedział przewodnik turystyczny Kadir Onum.

Źródło: aa.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE