Home / Gospodarka / Turcja najpopularniejszą destynacją turystyczną w Europie
Antalya - sehirler.net

Turcja najpopularniejszą destynacją turystyczną w Europie

W czasie światowego kryzysu gospodarczego, spośród wszystkich krajów europejskich turyści najczęściej wybierali Turcję, by spędzić tu wakacje, wynika  z danych przedstawionych przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO).

Chociaż wzrost liczby turystów w Europie oscylował w granicy 4 proc., w Turcji wyniósł aż 8 proc., poinformowała podsekretarz w Ministerstwie Kultury i Turystyki w Turcji  Özgür Özaslan.

Oczekiwania dotyczące 4-procentowego wzrostu w sektorze turystyki w skali globalnej zostały spełnione. W krajach rozwiniętych wzrost liczby turystów wyniósł 3,3 proc., natomiast w krajach rozwijających się 4,6 proc.

- Tempo wzrostu dla Turcji w ciągu ostatnich 8 miesięcy wyniosło 8,6 proc. Oznacza to, że wzrost jest dwukrotnie większy niż w Europie oraz 2,5 razy większy niż statystyki światowe – dodała Özaslan.

Przewiduje się, że Turcję w tym roku odwiedzi 33 mln turystów. Jest to wynik bardzo prawdopodobny, zwłaszcza jeśli przeanalizuje się dane dotyczące turystyki w pierwszych 7 miesiącach br.

Największe prace nad rozwojem turystyki są teraz skupione w rejonie Antalyi, która na wzór Stambułu ma się stać ogromnym ośrodkiem turystycznym. Zwiększa się tam nakłady na infrastrukturę, budowę nowych centrów w celu zwiększenia popytu turystycznego.

Źródło: haberler.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE