Home / Społeczeństwo / Turcja: Narodowa Opera i Balet w Ankarze zaprasza na sezon 2012/2013

Turcja: Narodowa Opera i Balet w Ankarze zaprasza na sezon 2012/2013

Najbliższe plany Narodowej Opery i Baletu w Ankarze (Ankara Devlet Opera ve Balesi) skoncentrowane będę wokół przyciągnięcia uwagi publiki na te rodzaje wyrazu artystycznego. W tym celu zorganizowane zostaną publiczne koncerty, musicale oraz inne formy występów.

Według mnie ludzie dystansują się zarówno do opery, jak i baletu, gdyż nie posiadają wystarczającej wiedzy na ten temat. […] Myślimy nad tym, jak stać się bardziej widocznymi dla publiczności. Rozpoczęliśmy nawet poszukiwania scen na świeży powietrzu, gdzie moglibyśmy występować i dawać koncerty na dużą skalę. Naszym celem jest nieograniczanie się wyłącznie do tradycyjnych występów, ale organizowanie wydarzeń zawierających zarówno przedstawienia taneczne, koncerty, jak i sztuki sceniczne – powiedział dyrektor artystyczny Narodowej Opery i Baletu w Ankarze Aykut Çınar dodając, iż sezon 2012/2013 został już otwarty koncertem, który odbył się w minionym miesiącu.

Narodowa Opera i Balet w Ankarze planuje w tym sezonie aż 205 wydarzeń artystycznych, która to liczba wzrośnie nawet do 350, gdy pod uwagę zostaną wzięte opery oraz przedstawienia dla dzieci.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE