Home / Bałkany / Turcja: Nowa generacja artystów tworzy projekt
Turkish emerging artists - hurriyetdailynews.com

Turcja: Nowa generacja artystów tworzy projekt

Druga edycja projektu „Mamut” będzie mieć miejsce między 3 a 6 kwietnia w parku Küçükçiftlik w Stambule. Pomysł narodził się w zeszłym roku, aby pomóc młodym i niezależnym artystom w wypromowaniu ich prac i tym samym rozpocząć dynamiczny etap w historii sztuki.

W ciągu czterech dni grupa 55 artystów z różnych dziedzin, takich jak malarstwo, fotografia, instalacja, sztuka ulicy, rzeźba, ilustracja i wideo zaprezentuje swoje dzieła na przestrzeni 10 m2 w wielkim namiocie, zaprojektowanym przez każdego z artystów.

W trakcie imprezy będą również obecni właściciele galerii, kuratorzy, kolekcjonerzy oraz sławni artyści.

Sprzedano 60%

Według fundatorki projektu, Seren Kohen w zeszłym roku projekt wspomógł 47 artystów z różnych dziedzin sztuki, na wydarzenie przyszło 3000 osób, a 60% dzieł zostało sprzedanych ważnym kolekcjonerom. Cel projektu to umożliwienie startu artystom nieświadomym rynku sztuki i jego mechanizmów oraz stworzenie etapu przejścia między studiami a pracą niezależnego artysty.

Źródła: hurriyetdailynews.com  mamutartproject.com  dunya.com

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE