Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Nowe Centrum Testowania Pojazdów w Yenişehir

Turcja: Nowe Centrum Testowania Pojazdów w Yenişehir

bur

Prezes Tureckiego Instytutu Standaryzacji (TSE), Hulusi Şentürk, poinformował, że w powiecie Yenişehir, w województwie Bursy, powstanie nowe Centrum Testowania Pojazdów. Władze instytutu otrzymały już oficjalną zgodę ze strony rządu. Przeprowadzono także rozmowy z Wydziałem Żywności, Rolnictwa i Hodowli Urzędu Wojewódzkiego w Bursie, aby dopełnić wstępnych formalności związanych z normami ochrony środowiska.

Nowe Centrum będzie największym zarówno w rejonie Bałkanów, jak i Bliskiego Wschodu. Co roku Turcja wydaje do 35 milionów dolarów na opłaty testów norm w zagranicznych ośrodkach. Nowa inwestycja, która ściągnie także zagranicznych klientów, sprawi, że wydawane dotąd środki zostaną zaoszczędzone. W centrum będą mogły być testowane także produkowane w Turcji popularne marki samochodów, np. Forda czy Toyoty.

Nowa inwestycja ma powstać ze środków TSE, bez korzystania z kredytów. W tym momencie jest jednak za wcześnie na precyzyjne określenie daty rozpoczęcia budowy Centrum. W najbliższym czasie zostaną przedstawione plany techniczne. Kosztorys inwestycji maksymalnie osiągnie 130 milionów euro.W pierwszym etapie działania Centrum zatrudnienie znajdzie tu około 250 inżynierów różnych specjalności, a z czasem ich liczba ma zostać zwiększona. Ośrodek ma zostać wyposażony w najnowocześniejsze technologie testowe.

Źródła: cnnturk.com, haberler.com

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE