Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Nowe parkingi jachtowe w Tarabya i İstinye

Turcja: Nowe parkingi jachtowe w Tarabya i İstinye

We wrześniu, w stambulskiej dzielnicy Sarıyer İstinye, odbyło się otwarcie dwóch nowych parkingów jachtowych. W uroczystościach uczestniczył mer Stambułu, Kadir Topbaş.

Nowoczesne parkingi zlokalizowane są w rejonie Tarabya i İstinye w europejskiej części Stambułu. Budowa parkingów to część projektu mającego na celu przypomnienie o wodnej tożsamości miasta  i ożywienie turystyki morskiej w Stambule. Parkowanie łodzi w Stambule było do tej pory chaotyczne i pozostawało bez kontroli – teraz miasto oferuje estetyczne i nowoczesne rozwiązanie tego problemu.

Porty zostały zbudowane przez firmę Ekin Yapı, przetarg miał miejsce w marcu 2011 roku. Inwestycja pochłonęła 10 milionów lir tureckich.

Parkingi w Tarabya i İstinye są w stanie pomieścić w sumie 388 jednostek pływających. Na miejscu właściciele jachtów i łodzi w cenie parkingu będą mieć zapewniony dostęp do elektryczności, wody oraz ochronę.

Już wiadomo, że ilość nowo powstałych miejsc parkingowych jest niestety niewystarczająca, stąd w planach urzędu jest powiększenie parkingów w najbliższej przyszłości.

 

Źródło: denizhaber.com.tr, gundem.milliyet.com.tr

About Karolina Pedich

KOMENTARZE