Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Nowy CEO tureckiej spółki TOFAŞ

Turcja: Nowy CEO tureckiej spółki TOFAŞ

W komunikacie wydanym za pośrednictwem Platformy Informacji Publicznej (KAP) podano, że Kamil Başaran został nowym dyrektorem generalnym tureckiego producenta samochodów TOFAŞ (spółka joint venture pomiędzy Koç Holding i Fiat Group Automobiles).
Od 2004 roku nowy CEO reprezentował turecką spółkę TOFAŞ w głównej siedzibie Fiata we Włoszech. Tam zajmował się aktywnym tworzeniem wizerunku firmy na rynkach zagranicznych i wprowadzał nowoczesne koncepcje zasilania linii produkcyjnej. Od 2007 r. piastował stanowisko przewodniczącego zarządu tureckich firm przemysłu motoryzacyjnego m.in. Martur i Fompak.
Başaran w 1979 r. ukończył studia licencjackie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki w Ankarze, następnie wyjechał do Niemiec, gdzie podjął studia magisterskie w Instytucie Konstrukcji Maszyn na Uniwersytecie w Kolonii. W 1983 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika.
Pełniąc funkcję dotychczasowego szefa fabryki TOFAŞ, Ali Pandır w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju firmy. Prezes zarządu Koç Holding, Mustafa Koç wyrażając pełne uznanie dla wysiłków Pandıra, podziękował mu za profesjonalne i solidne wykonywanie pracy oraz życzył pomyślności w realizacji założonych planów.

Tekst: finansglobal.com, tłum. i red. Dorota Mikołajczyk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE