Home / Bałkany / Turcja / Turcja: Obfite opady śniegu oraz mróz!

Turcja: Obfite opady śniegu oraz mróz!

Niekorzystne warunki atmosferyczne siejące spustoszenie w całej Turcji nie ulegną poprawie w najbliższym czasie – ostrzegają meteorolodzy w związku z wczorajszą decyzją dyrekcji wielu szkół w kraju o odwołaniu zajęć. Główna przyczyna tej sytuacji to brak możliwości dojazdu z licznych miejscowości, z którymi komunikacja została uniemożliwiona przez obfite opady śniegu.

Uczniowie wielu wsi i miast w Środkowej Anatolii, w prowincjach Kırşehir, Konya, Aksaray, Yozgat, Uşak, Nevşehir i Sivas, jak również w prowincjach Zonguldak, Ordu i Samson położonych na obszarze Morza Czarnego, Erzurum, Bingöl, Muş znajdujących się na wschodzie kraju oraz północnych prowincji Tokat i Çorum, zostali zwolnieni z zajęć ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Meteorolodzy ostrzegają również przez utrudnieniami jakie mogą spotkać kierowców na drogach z powodu oblodzenia jezdni, mrozu i padającego śniegu, w wyniku czego odnotowano już wiele wypadków i blokad dróg.

Nieustannie pogarszające się warunki atmosferyczne spowodowały dotychczas liczne straty w Stambule oraz innych głównych miastach regionu Morza Marmara, przerywając ciągłość w dostawie energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz usług komunikacyjnych.

 

Tekst: hurriyetdailynews.com, tłum. i red. Monika Obojska

About Monika Obojska

KOMENTARZE