Home / Społeczeństwo / Turcja: Orhan Pamuk w Krakowie

Turcja: Orhan Pamuk w Krakowie

Orhan Pamuk, jeden z najwybitniejszych pisarzy tureckich, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku, w październiku odwiedzi Polskę.

Pisarz pojawi się w Krakowie w ramach Conrad Festival, który odbędzie się w dniach 22-28 października. Spotkanie z Pamukiem będzie miało miejsce 24 października o godzinie 20.00 w auli Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W poniedziałek 8 października na oficjalnej stronie festiwalu pojawiła się informacja o uruchomieniu zapisów na spotkanie z tureckim noblistą. Czytelnicy mogą się rejestrować online, a w zamian otrzymają bezpłatne wejściówki na spotkanie, na które ilość miejsc jest niestety ograniczona. Jedna osoba jest uprawniona do otrzymania maksymalnie dwóch wejściówek.

Powieści Orhana Pamuka do dziś zostały przetłumaczone na ponad 60 języków. Oprócz Nagrody Nobla Pamuk na przestrzeni lat 1979-2012 został laureatem wielu innych nagród i wyróżnień literackich, m.in. Premio Grinzane Cavour, IMPAC Dublin Literary Award czy Prix de la Découverte Européenne, a ostatnio między innymi nagrodą Sonning.

W Polsce do tej pory ukazało się dziesięć pozycji autora wydanych przez Wydawnictwo Literackie. Są to powieści: „Dom ciszy”, „Muzeum niewinności”, „Stambuł. Wspomnienia i miasto”, „Cevdet Bej i synowie”, „Śnieg”, „Nazywam się czerwień”, „Nowe życie”, „Czarna księga”, „Biały zamek” oraz wydane w 2012 roku eseje „Inne kolory”.

 

Źródło: conradfestival.pl, orhanpamuk.net

About Karolina Pedich

KOMENTARZE