Home / Gospodarka / Turcja: Otwarcie trzeciej linii szybkiej kolei

Turcja: Otwarcie trzeciej linii szybkiej kolei

Szybka kolej w Turcji - ntvmsnbc.com

Trzecia linia szybkiej kolei YHT (Yüksek Hızlı Tren), łącząca miasta Eskişehir i Konya, zostanie oficjalnie otwarta 23 marca. Wcześniej szybkie pociągi zaczęły kursować od 2009 roku na linii Ankara- Eskişehir i od 2011 roku Ankara-Konya. Dzięki szybkiej kolei podróż z Eskişehir do Konyi skróci się z 5 do 2 godzin.

W ciągu 4 lat działania szybkiej kolei Ankara- Eskişehir przewieziono na tej trasie 7 milionów 357 tysięcy 851 osób. Dziennie na tej trasie kursuje 20 pociągów. Tym samym udział kolei w przewozie pasażerów na tej trasie zwiększył się z 8 do 72% .

W ciągu 2 lat działania szybkiej kolei na linii Ankara-Konya przewieziono na tej trasie 2 miliony 78 tysięcy 75 osób. Dziennie na trasie kursuje 16 pociągów. Udział kolei w transporcie podróżnych na tej trasie wynosi obecnie 65%. Obydwie działajace dotąd 2 linie szybkiego ruchu w sumie zrealizowały 34 tysiące 236 przejazdów.

W pierwszym okresie funkcjonowania trzeciej linii szybkich kolei Eskişehir-Konya dziennie będą realizowane 4 kursy.

Przejazd na trasie Konya-Bursa będzie można zrealizować poprzez połączenie podróży szybką koleją, a nastąpnie autobusem. Dzięki szybkiej kolei podróż z 8 skróci się do 4 godzin.

Źródła: ntvmsnbc.com, dunya.com

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE