Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Permak Group kupiła włoską wyspę
San Clemente - industriadelturismo. com

Turcja: Permak Group kupiła włoską wyspę

Zarząd tureckiej spółki Permak Group poinformował, że stał się właścicielem wyspy San Clemente, leżącej w Wenecji. W wyniku zakupu w ręce spółki trafił obszar o łącznej powierzchni 62 tys. m kw., na terenie którego znajduje się luksusowy 5-gwiazdkowy hotel San Clemente Palace Resort. Posiada on 205 pokoi, podzielonych na 4 kategorie. Zadaniem Permak Group będzie odrestaurowanie hotelu zgodnie z pierwotnym projektem, a także budowa nowych obiektów, takich jak restauracje, sale konferencyjne, obiekty sportowe, baseny i spa. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 25 mln EUR.

Ukończenie odbudowy hotelu i wznowienie działalności jest planowane już w marcu 2014 r. Spółka oczekuje, że hotel będzie zarządzany przez międzynarodową sieć. Ma on być jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Europie, zatrudniającym ok. 600 pracowników.

Permak Group została założona 30 lat temu. Początkowo firma zajmowała się produkcją maszyn, z czasem rozszerzając swoją działalność o takie dziedziny jak: budownictwo, energetyka, technologia, chemia, turystyka i handel detaliczny. Wenecja jest jednym z najbardziej popularnych turystycznie miejsc na świecie, odwiedzanym przez blisko 24 mln turystów rocznie.

Przejęcie, za kwotę ok. 150 mln EUR, jest największą turecką inwestycją we Włoszech w historii.

Źródło: haber.gazetevatan.com, sabah.com.tr, hurriyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE