Home / Kultura / Festiwale / Turcja: Podano program Festiwalu Pianistycznego w Antalyi
Festiwal Pianistyczny w Antalyi - hurriyetdailynews.com

Turcja: Podano program Festiwalu Pianistycznego w Antalyi

Zaanuncjowano program 15-tego Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Antalyi, który był przedmiotem ostatnich rozmów po odejściu Fazıla Saya. Pod dyrekcją Gürera Aykala wydarzenie odbędzie się między 7 a 29 listopada. Łącznie odbędzie się 19 koncertów.

Festiwal otworzy 7 listopada koncert Państwowej Orkiesty Symfonicznej z Antalyi oraz El Sistema Istanbul. W trakcie pierwszego tygodnia zagrają również Tord Gustavsen, Christian Zacharias, Alexander Lonquich, Cem Babacan i Başar Can Kıvrak

Podczas drugiego tygodnia na scenie zaprezentuje się francuska wokalistka Adila Sedraia, znana jako Indila, Emir Gamsızoğlu, Hüseyin Sermet, Paul Lewis, Eliane Elias, Herbert Schuch oraz Gülru Ensari. W trakcie ostatniego tygodnia odbędzie się Śródziemnomorski Festiwal Filharmoniczny z solistą Freddiem Kempfem.

Festiwal zakończy występ The 5 Browns 29 listopada.

Honorowym gościem imprezy będzie austriacki pianista Alfred Brendel. 23 listopada będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym sekcji „Muzyka w mieście”. W tym też czasie Lonquich, Kempf, Lewis, Zacharias, Sermet i Schuch dadzą mistrzowskie lekcje.

Ince Saz, Tord Gustavsen, Emir Gamsızoğlu, Atakoğlu wraz z The 5 Browns zorganizują warsztaty z mini-koncertami i wykładami w szkołach.

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE