Home / Bałkany / Turcja / Turcja ponownie w czołówce najtańszych miejsc wypoczynkowych

Turcja ponownie w czołówce najtańszych miejsc wypoczynkowych

Turystyka w Turcji - hurriyetdailynews.com

Turcja została ponownie wymieniona wśród 10 najlepszych destynacji wakacyjnych na świecie w raporcie Worldwide Holiday Costs Barometer 2013, opublikowanym przez brytyjską The Post Office.

Turcja znajduje się na czele listy od 2008 r., a ceny w ciągu 5 lat są bardziej przystępne, ponieważ spadły średnio o 16% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kraj znajduje się na listach wielu najlepszych blogerów podróżniczych.

Barometr porównuje ceny w resortach w koszyku składającym się z 8 elementów, zawierającym m.in. napoje, krem do opalania i posiłek dla 2 osób. W przypadku Turcji miejscem,  które brano pod uwagę w przeliczaniu dziennego kosztu utrzymania, było Marmaris.

Najtańszym miejscem wakacyjnym w Europie jest Costa del Sol w Hiszpanii.

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE