Home / Bałkany / Bułgaria / Turcja: Potężna inwestycja tureckiego dewelopera w Bułgarii
Źródło: fortuneturkey.com
Źródło: fortuneturkey.com

Turcja: Potężna inwestycja tureckiego dewelopera w Bułgarii

Turecki Garanti Koza, silny międzynarodowy podmiot w branży budowlanej, zbuduje w Sofii kompleks komercyjno-mieszkaniowy. Inwestycja opiewa na kwotę 240 mln EUR i jest to jeden z największych projektów własności sektora prywatnego w Bułgarii, podała spółka w dniu 21 lipca.

Region Morza Czarnego potrzebuje zagranicznych inwestycji w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego i zmniejszenia deficytu budżetowego, który wywiera presję na stosunku bułgarskiej waluty (lewy) do dolara amerykańskiego.

Projekt nazwany „Grand Canyon” zajmie powierzchnię 43 tys. m kw w dzielnicy Mladost w stolicy Bułgarii i obejmie apartamentowce mieszkalne, centrum handlowe i park rozrywki. Budowa zostanie zakończona na początku 2018 r.

Turecki deweloper zapowiedział jednocześnie, że wkrótce  planuje rozpocząć drugi projekt budowlany, usytuowany w centrum Sofii. Będzie on cztery razy większy pod względem skali i inwestycji, powiedział Erden Bilginer, członek zarządu Garanti Koza.

Spółka Garanti Koza, mająca silną pozycję w branży budowlanej, szczyci się ponad 66-letnim doświadczeniem i szerokim zakresem działania. Jest to obecnie główny gracz na rynku budownictwa mieszkaniowego i nieruchomości.

Źródło: finans.milliyet.com.tr, fortuneturkey.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE