Home / Polityka / Prezydent Turcji przebywa w szpitalu

Prezydent Turcji przebywa w szpitalu

Prezydent Turcji, Abdullah Gül, od 23 sierpnia przebywa w szpitalu Uniwersytetu Hacettepe w Ankarze z powodu infekcji ucha wewnętrznego. Wcześniejsze doniesienia, jakoby prezydent został otruty, zostały zdementowane przez prezydenckie biuro prasowe. 62-letni prezydent zmaga się z nawracającymi problemami laryngologicznymi od lat.

W wydanym we wtorek, 28 sierpnia, oświadczeniu na temat stanu zdrowia prezydenta rektor Uniwersytetu Hacettepe, profesor Murat Tuncer, powiedział, że Abdullah Gül pozostanie w szpitalu jeszcze przez około 5 dni.

W związku z leczeniem i pobytem w szpitalu nie wiadomo czy prezydent będzie mógł uczestniczyć w uroczystościach związanych ze Świętem Zwycięstwa. Lekarze odradzają prezydentowi udział w obchodach 30 sierpnia. Nieoficjalne źródła z prezydenckiego pałacu Çankaya jednak donoszą, że Abdullah Gül sam zamierza podjąć decyzję w tej sprawie. Wydawane zwyczajowo przez parę prezydencką przyjęcie planowane na ten dzień zostało jednak odwołane.

W związku z chorobą wszystkie zagraniczne podróże prezydenta zaplanowane na najbliższe dwa miesiące również zostały odwołane.

 

Źródło: cnnturk.com, haberturk.com

 

About Karolina Pedich

KOMENTARZE