Home / Gospodarka / Turcja: Projekt „Hollywood nad Bosforem”

Turcja: Projekt „Hollywood nad Bosforem”

Universal Studios - emlakguncel.com.tr

Amerykańska wytwórnia filmowa Universal Studios planuje otworzyć w Stambule sieć wytwórni oraz park rozrywki, poinformował przebywający w Los Angeles turecki minister gospodarki Zafer Çağlayan. Będzie ona podobna do wytwórni z Hollywood.

W fazie projektu jest trójstronne konsorcjum, w skład którego wejdzie również Entertainment Development Partners (EDP). EDP przygotowało prezentację, w której zobrazowało jakiego typu struktura miałaby powstać w Stambule. Obiekt, wybudowany w europejskiej części miasta, nosiłby nazwę „Hollywood nad Bosforem”.

W ciągu najbliższych 3 miesięcy ma się zakończyć studium wykonalności projektu, które zostanie złożone w tureckim ministerstwie gospodarki. Jeżeli plany staną się rzeczywistością, będzie to oznaczało, że Universal Studios zainwestuje nad Bosforem 3 mld USD.

Źródło: emlakguncel.com.tr, sondevir.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE