Home / Bałkany / Turcja protestuje z powodu śmierci młodej ofiary demonstracji w Gezi Parku
protesty w turcji - hurriyet.com

Turcja protestuje z powodu śmierci młodej ofiary demonstracji w Gezi Parku

 W 32 prowincjach Turcji przelała się fala protestów z powodu śmierci 15-letniego Berkina Evlana, zmarłego 11 marca na skutek uderzenia w głowę butlą z gazem łzawiącym w trakcie czerwcowych protestów. Uczestnik demonstracji przed śmiercią spędził 269 dni w śpiączce.

Policja rozpyliła gaz łzawiący i zaatakowała protestujących armatkami wodnymi w centrum Ankary. W ciągu nocy zostało zatrzymanych setki demonstrantów, w tym 97 w Stambule, 51 w Ankarze, około 100 w Izmirze, 36 w Bursie i 21 w Mersinie.

Źródła: hurriyet.com.tr cumhuriyet.com.tr hurriyetdailynews.com rfi.fr/europe

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE