Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Przetarg na budowę dworca kolejowego w Ankarze

Turcja: Przetarg na budowę dworca kolejowego w Ankarze

Tureckie konsorcjum Limak İnşaat – Kolin İnşaat – Cengiz İnşaat złożyło ofertę w przetargu na budowę i zarządzanie stacją kolejową pociągów szybkiego ruchu w Ankarze, poinformowały Tureckie Koleje Państwowe (TCDD).

Do przetargu zostało dopuszczonych 10 firm, ale tylko jedno konsorcjum zdecydowało się wziąć w nim udział, poinformował asystent dyrektora generalnego TCDD İsmet Duman. Zgodnie z warunkami pozwolenia, budowa stacji nie może przekroczyć 2 lat.

Nowy obiekt powstanie w Celal Bayar Bulvarı, na działce przylegającej do istniejącej stacji. Zostanie wybudowany na powierzchni 21 tys. 600 m kw. Stacja będzie w stanie obsłużyć 50 tys. pasażerów dziennie, a około 15 mln rocznie. Na parterze będą znajdowały się poczekalnie dla pasażerów oraz punkty gastronomiczne. Ponadto w obiekcie powstanie 5-gwiazdkowy hotel na dwóch piętrach stacji oraz restauracja i kawiarnie na dachu budynku.

Stacja będzie w stanie pomieścić 12 pociągów szybkiego ruchu w tym samym czasie na peronach o dł. 420 m. Będzie również przejście łączące starą stację kolejową z nową, o kosmicznym wyglądzie.

Źródło: cnnturk.com, aa.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE