Home / Bałkany / Turcja / Turcja: Rezerwacja dla zwiedzających muzea

Turcja: Rezerwacja dla zwiedzających muzea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według dyrektora Stowarzyszenia Tureckich Agencji Turystycznych (TÜRSAB), Başaran’a Ulusoy’a, muzea tureckie odwiedzi w tym roku ponad 35 mln. turystów.
Na spotkaniu z przedstawicielami turystycznymi dyrektor TÜRSAB powiadomił też, że Ministerstwo Turystyki prowadzi przygotowania do wprowadzenia w dwóch stambulskich muzeach, Pałacu Topkapı oraz świątyni Ayasofia, systemu wcześniejszych rezerwacji i różnych kategorii cenowych. Miejsca te nie będą mogły być odwiedzane przez turystów wtedy, kiedy tylko tego zapragną. – Taki system umawiania zwiedzających działa i dobrze się sprawuje w Pałacu Dolmabahçe – powiedział Ulusoy. Poza godzinami pracy muzeum będzie mogło być odwiedzane przez duże, zorganizowane grupy, po uprzednim umówieniu się i po innej cenie. Pomysł wydaje się być rozsądny w świetle sobotniej, 200-metrowej kolejki turystów, chcących zwiedzić sułtański pałac.
Başaran Ulusoy przypomniał, że dochód z muzeów za 2010 rok wyniósł 80 mln lir tureckich, by w 2011 roku osiągnąć 156 mln. Prognozy na ten rok przewidują, że zwiększy się on do 175 mln lir.

Źródło: ekonomi.haberturk.com

About Karolina Pedich

KOMENTARZE