Home / Gospodarka / Turcja: Rośnie liczba amerykańskich inwestorów w branży medycznej
Przemysł medyczny - aimbe.org

Turcja: Rośnie liczba amerykańskich inwestorów w branży medycznej

Stale rozwijająca się turecka gospodarka przyciąga uwagę inwestorów z USA . Przedstawiciele 17 czołowych globalnych firm działających w dziedzinie technologii medycznej i opieki zdrowotnej odwiedza Turcję w tym tygodniu razem z wiceministrem ds. handlu USA Arunem Kumarem , w celu nawiązania współpracy. Aż 16 firm , które przystąpią do negocjacji biznesowych w Ankarze, Stambule i Izmirze przed weekendem , to firmy , których działalność nie została jeszcze zarejestrowana na terenie Turcji.

Doradca Ambasady USA Michael A. Lally podkreślił, że firmy z USA dbają o turecki rynek. Stwierdził również, że o zgodę na wyjazd do Turcji ubiegało się 35 przedsiębiorstw, jednak tylko 17 z nich otrzymało zgodę. Podkreślił również, że wspólna ekspansja obu krajów w regionie została szczegółowo omówiona jako skutek osiągnięć w dziedzinie handlu. Wartość nowych partnerstw handlowych opiewa na kwotę 30 mld USD.

Ambasada USA postanowiła rozpocząć kampanię inwestycyjną w dziedzinie medycyny, ponieważ Turcja w ciągu ostatniego dziesięciolecia zainwestowała w rozwój medycyny 5 mld USD. Oczekuje się, że przemysł medyczny osiągnie wielkość 3 mld USD do końca 2015 r.

Źródło: sabah.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE