Home / Bałkany / Bułgaria / Turcja: Rośnie liczba zagranicznych turystów

Turcja: Rośnie liczba zagranicznych turystów

Turcja jest wciąż bardzo atrakcyjnym krajem dla turystów z zagranicy, wynika z danych przedstawionych we wtorek przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji. Liczba przyjezdnych wzrosła o 0,6% w okresie od stycznia do listopada 2012 r. Kraj odwiedziło 30 mln 439 tys. 612 turystów.

W porównaniu do listopada ubiegłego roku, liczba odwiedzających Turcję wzrosła o 2,21% i osiągnęła 1,63 mln osób. W porównaniu do października br. jest to wzrost o 0,37%.

Łączny przychód z turystyki w 2011 r. wyniósł ok. 23 mld USD, podczas gdy wskaźnik ten w pierwszych 3 kwartałach tego roku osiągnął 17,3 mld USD, wynika z danych Ministerstwa.

Najchętniej odwiedzanymi miastami były Stambuł, Antalya, Edirne, Artvin i Izmir.

W listopadzie br. najwięcej turystów przybyło do Turcji z Niemiec – 16,12%. Na kolejnych miejscach znalazły się Gruzja – 7,57% i Bułgaria – 6,89%.

Źródło: yenimesaj.com.tr, radikal.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE