Home / Perspektywa zachodnia / Turcja: Rozmowa Erdoğana z François Hollandem
Telefon Erdogana do Hollande'a.cnnturc

Turcja: Rozmowa Erdoğana z François Hollandem

Prezydent Recep Tayyip Erdoğan wykonał telefon do prezydenta Francji, François Hollande’a w związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu, aby przekazać mu kondolencje.

Według źródeł z otoczenia prezydenta, Erdoğan w południe wykonał telefon do François Hollande’a, by złożyć mu kondolencje. Erdoğan, który z powodu ostatnich zamachów w Paryżu przekazał rodzinom zmarłym kondolencje oraz głębokie wyrazy żalu, życzył także wszystkim rannym szybkiego powrotu do zdrowia. Podkreślił on także, że terroryzm nie ma religii, nacji, rasy ani narodowości i stwierdził, że Turcja stoi po stronie Francji, a Turcy podzielają ból Francuzów. W trakcie rozmowy dwie strony wyraziły decyzyjność w sprawie walki z terroryzmem.

Prezydent Francji, Hollande, po podziękowaniu Erdoğanowi za empatię powiedział, że z powodu wydarzeń w Paryżu, Francja nie będzie mogła uczestniczyć na spotkaniu G20 w Antalyi, zostaną wysłani natomiast reprezentanci z Ministerstwa Finansów i Spraw Zagranicznych. Erdoğan oraz Hollande, zaakcentowali trwałość współpracy przeciwko wszelkim aktom terroryzmu wspominając, że przybędą razem na spotkanie Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się 30 listopada w Paryżu.

Źródła: cnnturk.com

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE