Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Rozwój Tureckich Linii Lotniczych

Turcja: Rozwój Tureckich Linii Lotniczych

Prezes Tureckich Linii Lotniczych (THY) Temel Kotil oświadczył, że są one trzecimi najlepszymi liniami w Europie. Podkreślił, że narodowy przewoźnik jest najszybciej rozwijającą się firmą lotniczą w całej Europie. Spośród wszystkich linii lotniczych mają najmłodszą flotę, dysponują 178 samolotami.
Kotil zdradził, że zamiarem fimy jest uplasowanie się wśród dziesięciu najlepiej ocenianych liniii lotniczych na świecie. Celem firmy na rok bieżący jest pozyskanie 38 mln pasażerów. Zarząd planuje zakupić w ciągu trzech lat 55 nowych samolotów. Prezes THY podkreślił, że Stambuł lokalizacyjnie jest najlepszym miejscem na centrum i siedzibę linii lotniczych.
– Pod koniec 2011 roku lataliśmy do 218 miejsc, w latach 2010-11 otworzyliśmy 21 nowych połączeń. Naszym celem jest utworzenie 18-tu nowych kierunków w tym roku – powiedział Kotil.
Tureckie Linie Lotnicze chcą stać się najważniejszym graczem lotniczym w Afryce. Obecnie tam latają w 18 kierunkach, a w roku bieżącym planują otwarcie 8 nowych destynacji.

Tekst i zdjęcie: ekonomi.haberturk.com, tłum. i red. Karolina Pędich

 

About Karolina Pedich

KOMENTARZE