Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Turcja: Silne trzęsienie ziemi

Turcja: Silne trzęsienie ziemi

Po południu 10 czerwca nastąpiło silne, wynoszące 6 stopni w skali Richtera, trzęsienie ziemi w południowej części Turcji, w okolicach Ölüdeniz w rejonie Muğla. Mieszkańcy i turyści zwłaszcza miejscowości Fethiye, Marmaris i Köyceğiz w panice wybiegli na ulice. Agencje podają, że pęknięcia ścian są widoczne w zabudowaniach wiejskich w okolicznych miejscowościach.

Po pierwszym najsilniejszym wstrząsie nastąpiło kilka lżejszych wstrząsów wtórnych. Epicentrum wstrząsów najsilniejszych wstrząsów, które nastąpiły o godzinie 15.44 znajdowało się w nadmorskim kurorcie Ölüdeniz. Wówczas wstrząsy były odczuwalne nawet w rejonie Izmiru i Antalyi. W Fethiye 59 osób zostało przetransportowanych do szpitala,z czego 2 doznały zawału serca. Pomocy udzielano rannym, którzy w panice przed zawaleniem budynków wyskakiwali przez okna. Nie ma informacji o śmiertelnie poszkodowanych. Przedstawiciele władz miasta wysłali ekipy policyjne dla sprawdzenia każdej ulicy. Dodatkowo w Fethiye na domy mieszkalne spadły odłamki skał z wysokości 400 metrów. Mieszkania uległy całkowitemu zniszczeniu, ale nie było ofiar.

W Marmaris i okolicach 5 osób trafiło do szpitala.

Następnie wstrząsy o podobnej sile nawiedziły Antalyę. Służby ratownicze zostały postawione w stan gotowości, jednak na razie nikt nie potrzebował doraźnej pomocy medycznej.

Wczoraj wieczorem w pobliżu Köyceğiz były odczuwane pierwsze wstrząsy o sile 4,2 w skali Richtera.

Źródło: cnnturk.com, ntvmsnbc.com

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE

Byłam w tym czasie w Turcji na wczasach w Kemer i wstrząsy były odczuwalne,mam nadzieję że nie będzie to miało wpływu na turystykę,bo to piękny kraj.