Home / Społeczeństwo / Turcja: Słynny Orient Express przyjechał z Paryża do Stambułu

Turcja: Słynny Orient Express przyjechał z Paryża do Stambułu

Orient Express, który 30 sierpnia 2012 roku wyjechał z Paryża, po pięciu dniach przekroczył granicę bułgarsko-turecką w północno-zachodniej Turcji na stacji Kapıkule. Pasażerowie pociągu w liczbie 90 osób, stanowili obywateli Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec oraz Francji.

Z Paryża wyjechaliśmy 30 sierpnia, przejeżdżając przez Budapeszt oraz Bukareszt. Tuż po przyjeździe do Stambułu, pociąg zawróci do Wenecji. Koszt podróży Orient Expressem z Paryża do Stambułu to 7 tys. EUR, w bilet wliczone są posiłki. Jednakże cena ta podana jest w przybliżeniu, gdyż może ulec zmianie w zależności od klasy – poinformowała manager Orient Expressu Silvia Cerrenoi.

Cerrenoi dodała, iż kursy pociągu na trasie Paryż – Wenecja wykonywane są przez cały rok, jednak na trasie Paryż – Stambuł – Wenecja, z przystankiem w Turcji, odbywają się tylko raz w roku.

Orient Express po raz pierwszy wyjechał z Paryża w międzykontynentalną podróż 4 października 1883 roku, a jego pomysłodawcą był belgijski biznesmen Georges Nagelmachers. Tym razem pociąg zatrzymał się w Stambule na dwa dni, po czym 7 września 2012 roku wyruszył do Wenecji przez Bukareszt, Budapeszt oraz Wiedeń.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

 

About Monika Obojska

KOMENTARZE