Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: TAV Airport Holding zyskało partnera z Francji

Turcja: TAV Airport Holding zyskało partnera z Francji

38 proc. akcji w TAV Airport Holding, które kieruje 10 tureckimi lotniskami, między innymi portem lotniczym Stambuł-Atatürk, zostało zakupionych przez francuską grupę Aéroports de Paris za łączną kwotę 874 mln USD.

Zarząd Aéroports de Paris kupił 18 proc. z całości udziałów TAV od Tepe İnşaat i Akfen Holding, płacąc 414 mln USD za każdy pakiet akcji. Francuski akcjonariusz nabył również kolejne 2 proc. z portfela Sera Yapı za 46 mln USD.

Aéroports de Paris ma zaproponować 3 nominacje dyrektorów do zarządu TAV, stanowisko prezesa ma pozostać bez zmian.

Zakupem akcji TAV zainteresowana była także inna francuska firma Vinci. Nie złożyła jednak swojej oferty, w związku z brakiem porozumienia odnośnie podziału stanowisk w zarządzie TAV.

Źródło: hurriyetdailynews.com, ntvmsnbc.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE